Opočno boduje, porazilo dokonce Hradec Králové

Domy známé ze seriálu "Božena" (foto: oficiální www města Opočno)

RYCHNOVSKO – Opočno bylo oceněno za kvalitu úprav historických objektů a postupuje tak do celostátního kola soutěže. Jako historické město porazilo dokonce i královéhradeckou metropoli. Opočenské domy na náměstí si dokonce k natáčení vyhlédla i televize.

Město Opočno se letos může pyšnit hned dvakrát. V krajském kole historických měst za loňský rok porazilo „salón republiky“ Hradec Králové a v soutěži o památku roku uspělo s rekonstrukcí kostnice z 18. století v areálu Mariánského kostelíku, která byla velmi zchátralá. Komisi nejvíce zaujalo to, že se Opočno rozhodlo pořídit si do svého vlastnictví ohrožené historické budovy. Získané ocenění by mohlo pomoci získat finanční prostředky pro rekonstrukci domů na Trčkově náměstí, které znají televizní diváci např. z nedávného českého seriálu s názvem Božena. „Chceme také motivovat vlastníky objektů v památkové zóně, aby investovali do oprav svých nemovitostí. Nabídnout jim bezplatnou konzultaci s městským architektem a třeba i nějakou finanční podporu,“ říká starostka města Šárka Škrabalová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kostnice po rekonstrukci (foto: oficiální www města Opočno)