Sněhovou nadílku z dálnice D48 pomohli odklidit hasiči

foto: HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kvůli silném sněžení zůstala včera sjízdná pouze s obtížemi dálnice D48 v úseku od Českého Těšína po Novojičínsko. Na dálnici proto včera vyrazily také cisternové vozy moravskoslezských hasičů, které díky osazení radlicemi z cest odhrnovaly sníh.

O výpomoc hasiče požádalo včera Ředitelství silnic a dálnic. Na silnice v kraji proto vyjely z hasičského vozového parku dvě cisternové automobilové stříkačky Tatra osazené radlicí. „Jedna Tatra odhrnovala sníh z dálnice D48 v úseku od Českého Těšína až k jihozápadní hranici s Olomouckým krajem na Novojičínsku. Druhá projížděla také úsek silnice I/58 z Příbora do Ostravy-Jih,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do úklidu sněhu se zapojily vozy ze stanic Ostrava-Přívoz a Slezská Ostrava. V případě dalších sněhových kalamit může na silnice vyjet hned šest Tatrovek profesionálních hasičů, které jsou vybaveny konstrukcí k osazení radlicemi.  Další takové vozy pak mají i tři jednotky dobrovolných hasičů v Ostravě.