Sníh opět komplikoval dopravu. Při jedné z nehod si museli záchranáři převzít do péče pět zraněných

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Sníh a led si s šoféry v těchto dnech nehezky pohrává. Hasiči tak museli vyprošťovat osobní auta i zapadlý sypač silničářů, starali se také o usměrňování dopravy a úklidy vozovek po bouračkách.

Během včerejšího mrazivého dne se při své práci hasiči opět pořádně zapotili, bez jejich pomoci by to prostě nešlo. Například v Červeném Kostelci krátce po třetí hodině v noci, pomohla profesionální jednotka z Náchoda s vyproštěním zapadlého sypače silničářů. Kousek od něj pak vysvobodila jedno osobní auto, které skončilo také v příkopu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

U srážky tří osobních vozidel zasahovali v Solnici profesionální hasiči z Rychnov nad Kněžnou a podniková jednotka HZSP Škoda Kvasiny krátce před půl sedmou ranní. „Jednotky zajistily místo zásahu, zabezpečily vozidla proto vzniku požáru, do péče zdravotnické záchranné služby bylo předáno celkem pět osob,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

V katastru obce Svatojanský Újezd musela pro změnu zasahovat profesionální jednotka z Hořic u nehody dvou osobních aut, ke které došlo krátce před sedmou hodinou ranní. Jednotka odpojila akumulátory, aby nedošlo k případnému požáru a usměrňovala dopravu. Jedno z vozidel stáhla na okraj vozovky pomocí navijáku, druhé auto bylo částečně v příkopu. Odtahové služby si zajistili sami majitelé.

Další pomoc hasičů byla zapotřebí v Trutnově, v Kladské ulici došlo ke střetu dvou aut, krátce po osmé hodině ranní. Místní profesionální jednotka se postarala o uvolnění a úklid vozovky.  Při této nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.