Třináctiletý hoch se zpil do němoty, zvracel a třásl se zimou

Ilustrační foto

BRNO – Opilého třináctiletého chlapce si všiml kolemjdoucí na zastávce v Novém Lískovci. Zavolal k němu hlídku městské policie, které se ani po několika pokusech nepodařilo zjistit, kolik a co vypil. Sanitka ho poté odvezla do nemocnice, případ dořeší republiková policie.

Jelikož se dítě chvělo zimou a stěžovalo si na nevolnosti, všímavý svědek jej zabalil do své bundy a obrátil se na městskou policii. Po příjezdu hlídky začal mladík zvracet, nebyl schopný odpovídat a stěžoval si na bolest břicha. Strážníci mu proto okamžitě zavolali záchranou službu a mezitím se snažili zjistit, kolik toho vypil. „Hoch netušil, jak velké množství alkoholu pozřel a také nedokázal odpovědět, jaký to byl druh,“ řekl tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky svědkům se ale strážníci dozvěděli podstatné informace, kde se mladistvý pohyboval a od koho alkoholické nápoje dostal. Zdravotníci si ho převzali do péče a odvezli do Dětské nemocnice, přes telefon se hlídka zkontaktovala s otcem dítěte a přepravila ho do zdravotnického zařízení za synem. Celý případ si převzala republiková policie s podezřením na spáchání trestného činu.