VIDEO: Policisté odhalili skrýše migrantů v kamionu a v dodávce

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ –  Od začátku týdne jihomoravští policisté zajistili 21 cizinců.  V pondělí před 16. hodinou zajistili cizinečtí policisté 4 migranty ze Sýrie. Dopravní policisté zajistili další 2 migranty z Maroka, kteří šli pěšky po dálnici u Břeclavi. Dva cizinci přijeli v podvozku kamionu. V úterý před 2. hodinou ranní zajistili policisté 12 cizinců v dodávce v prostoru bývalého přechodu Lanžhot.

Počet cizinců zjištěných při nelegální migraci neustále přibývá. V pondělí objevili cizinečtí policisté pomocí detektoru srdce v kamionu na přechodu Lanžhot čtveřici migrantů ze Sýrie. Nejhůře na tom byl asi Syřan, který jel v podvozku kamionu. „Polský řidič v noci volal na linku 158 s tím, že muže asi srazil. Později se ukázalo, že bez jeho vědomí vlezl na podvozek kamionu, pravděpodobně v Maďarsku při povinné pauze. Stejně jako další cizinec nalezený na podvozku v prostoru benzinové čerpací stanice na D2 skončil v nemocnici,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Znovu úspěšní byli cizinečtí policisté v úterý v prostoru bývalého hraničního přechodu Lanžhot. Během kontroly rumunské dodávky je na přítomnost osob v nákladovém prostoru upozornil detektor tlukotu srdce. Mimo převáženého nábytku, se ve speciálně vytvořeném prostoru na korbě nacházelo dvanáct cizinců. Žádný z nich neměl doklady, všichni zajištění cizinci jsou muži a pravděpodobně pochází z Turecka a Iráku. „Na místě byl zadržen i rumunský řidič dodávky, nyní zjišťujeme, jakým způsobem je do případu zapojen,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka.