Zase ta seznamka! Žena naletěla podvodníkovi a přišla o sto padesát tisíc!

Ilustrační foto: pixabay

PRAHA-ZÁPAD – V minulých dnech se na Obvodního oddělení policie v Libčicích nad Vltavou obrátila pětačtyřicetiletá žena. Oznámila, že se zřejmě stala obětí podvodníka, který ji připravil o 150 tisíc korun.

Vloni v srpnu se žena seznámila přes internetovou seznamku s mužem, který se představil jako švýcarský občan s firemními závazky i v České republice. Intenzivně spolu komunikovali přes sociální sítě, a když se v jedné z konverzací zmínila, že má problémy se svým osobním vozidlem, nabídl jí zprostředkování pronájmu auta s měsíčními splátkami přes své firmy v Čechách. Místo toho se ale nakonec spolu domluvili na koupi osobního automobilu.

V polovině září 2020 se pak s oním mužem setkala v Římě, kde se nový vůz vyhlédla. Po návratu domů jejich internetová komunikace vesele pokračovala. Jednoho dne jí muž požádal, aby mu zaslala peníze, protože jí vybraný automobil již zadal do výroby. Žena obratem zaslala na účet jeho firmy 150 tisíc a pak už jen čekala. A čeká dodnes. Automobil do České republiky nedorazil a muž ženu stále jen ujišťuje, že jí vozidlo dodá.

Skutek je nyní policií vyšetřován jako podvod a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.