Zfetovaný řidič ukrýval ve voze vycpaná chráněná zvířata

Foto: Policie ČR

VSETÍNSKO – Značné překvapení přinesla policistům na Vsetínsku běžná silniční kontrola. Nejenže měl řidič pozitivní test na drogy, v nákladním autě navíc vezl chráněná vycpaná zvířata. Na událost dnes upozornila policie.

V průběhu uplynulého týdne zastavila policejní hlídka v Lidečku nákladní auto jedoucí ze Slovenska. Třicetiletému řidiči policisté provedli běžný test na alkohol a návykové látky. „Výsledek byl pro řidiče dobrý jen napůl. Test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní. Řidič se proto podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

To však nebyla pro řidiče jediná špatná zpráva. Policisté totiž zkontrolovali i nákladový prostor. „Uvnitř bylo několik preparovaných živočichů, mimo jiné i vlk obecný, medvěd hnědý či tetřev hlušec. K jejich držení a přepravě je, vzhledem k faktu, že se jedná o zvlášť chráněné druhy zvířat, nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou nemá,“ vysvětlil Petr Jaroš.

Muž teď čelí obvinění z trestného činu neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami. „V případě prokázání viny muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ dodal Petr Jaroš.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR