Dárci do Dětské nemocnice poslali více než 15 tisíc kusů pyžamek

Zdroj: Dětská nemocnice

BRNO – Sbírka, která probíhala v termínu od 4. ledna do 6. února, přinesla své ovoce. Z celé České republiky i zahraničí se nashromáždilo 15 410 kusů dětských pyžamek. Kromě toho doputovalo také 6030 kousků oblečení, které je vhodné pro děti do nemocnice.

Kromě prádla do nemocnice přišly také hračky, knížky, stavebnice, hry, výtvarné potřeby a spoustu dalších věcí, které jistě zaujmou malé pacienty a pomůžou jim zkrátit dlouhou chvíli. Balíčky s dárky putovaly z celé naší země a nepřišly jen ze šesti okresů. Kromě jednotlivců sbírali také pracovní kolektivy, školy a školky, nadační fondy, zájmové kluby a dobrovolná sdružení, zdravotnický personál, záchranná služba, dopravní podnik i armádní složky. Jelikož ne každé oblečení bylo vhodné pro děti, nemocnice připravila 109 pytlů nejrůznějšího textilu, který poputuje do fondu ohrožených dětí Klokánek. Překvapením bylo také pět kočárků od dárců.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V loňském roce bylo v Dětské nemocnici hospitalizováno 15 436 dětí, díky sbírce se podařilo nashromáždit téměř stejný počet pyžamek. Kromě nich ale přišla záplava dopisů, obrázků a přání. „Nikoho z nás nenechaly chladným vaše příběhy, kdy se osud vašich dětí kruciálně proťal s Dětskou nemocnicí. Některé byly velmi dramatické a bolestné, ale všechny měly jedno společné – šťastný konec,“ usmívá se tisková mluvčí Veronika Plachá. Všechny tyto výtvory nyní zkrášlují nástěnky v Teyschlově hale. Nemocnice nyní nedokáže ani slovy vyjádřit, jak ji těší podpora lidí, kterým není lhostejný osud dětských pacientů.