Hasiči vám sníh ze střechy neuklidí. Za bezpečný stav střech zodpovídají majitelé domů

zdroj: HZS JMK

BRNO, JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V úterý hasiči v jedenácti případech zasahovali při odstraňování nebezpečných ledových či sněhových převisů na střechách budov zejména v Brně.

V souvislosti s tím hasiči upozorňují, že sníh ze střech neodklízejí. „Je odpovědností majitelů, aby si na tuto službu včas objednali soukromou firmu či se obrátili na technické služby, popřípadě představitele své obce. Profesionální hasiči jsou určeni k záchranné činnosti a zasahují pouze v případě, kdy jsou bezprostředně ohroženy životy, zdraví a majetek občanů,“ podotkl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Hasiči také mohou pomoci v místech s větším pohybem osob, například v centrech měst, na školách, úřadech nebo zdravotnických zařízeních. Za bezpečný provoz staveb, tedy i za bezpečný stav a údržbu střech, zodpovídají výhradně majitelé těchto objektů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.