Jezdíte autobusem či tramvají s malým dítětem? V Olomouci už nebudete potřebovat jízdenku

OLOMOUC – Olomoučtí radní na svém posledním jednání schválili, že doprovod děti do tří let nebude od 1. července v autobusu či tramvaji potřebovat jízdenku. V rámci celé olomoucké zóny 71 pojedete zdarma.

„Dlouho se nás maminky ptaly, kdy budou moci i v Olomouci jezdit s malými dětmi zdarma. Jsem proto rád, že následujeme mnoho dalších českých a moravských měst a že se nám po dohodě s Olomouckým krajem tuto úpravu jízdného podařilo připravit. Od 1. července tak budou v zóně 71 zdarma cestovat nejen senioři nebo malé děti, ale i lidé, kteří budou mít malé děti zrovna na starost. A je jedno, jestli půjde o jednoho z jejich rodičů, babičku, dědečka nebo chůvu, důležitý bude pouze věk dítěte,“ představuje novinku primátor Olomouce Mirek Žbánek. Dodává ale, že tato sleva bude platit pouze pro jednu osobu doprovázející dítě do tří let, nikoli pro všechny, kdo s dítkem městskou hromadnou dopravou pojedou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zdarma můžete jet v případě, že dítě, které doprovázíte, ještě nemělo třetí narozeniny, tedy do dne předcházejícího dni třetích narozenin. Věk dítěte budete muset při přepravní kontrole prokázat svým občanským průkazem, pasem dítěte nebo průkazem dítěte do tří let, který bude vydávat Dopravní podnik města Olomouce. Bezplatné jízdné pro doprovod dětí do tří let bude platit od 1. července letošního roku.