Kališovo jezero nově rozděluje lano s bójkami

Foto: Pavel Čempěl.

BOHUMÍN – V rekreační zóně u Kališova jezera návštěvníci najdou novinku, již nyní byly instalovány bójky propojené lanem, které oddělují rekreační a dobývací zónu.

Kališovo jezero je jedním z nejvyhledávanějších rekreačních cílů ve městě, za relaxací a vodou tam během léta denně míří stovky lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jezero i s většinou přilehlých pozemků patřilo až donedávna Kamenolomům ČR, s nimiž jsme měli dohodu o využití pro rekreační účely. Podařilo se nám však od této soukromé společnosti odkoupit za 2,5 milionu korun část plochy, která už není oficiální prostorem pro těžbu štěrkopísku. Podle smlouvy jsme obě části oddělili lanem s bójkami. Došlo tak k jasnému označení prostoru v našem vlastnictví, kde se lidé mohou koupat či provozovat další vodní aktivity,“ upřesnil Jan Przeczek z radnice.

Náklady na oddělení rekreační plochy ve vlastnictví města a dobývací plochy ve vlastnictví společnosti se vyšplhaly na 40 tisíc korun. Město by do budoucna chtěla vybudovat dřevěnou plovárnu a odpočinkové plochy. Nyní se podívejte na fotografie instalace.

Foto: Pavel Čempěl.
Foto: Pavel Čempěl.
Foto: Pavel Čempěl.