Kluci se „bavili“ u nádraží ve Zlíně. Před strážníky shodili nákupní vozík z nadjezdu na parkoviště

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Nápad hodný pokuty a náhrady škody se zrodil v hlavách dvou náctiletých výrostků ze Zlína. Ti se rozhodli shodit nákupní vozík z nedalekého supermarketu z nadjezdu na parkoviště. Celou klukovinu přitom sledovali místní strážníci.

Tvrdé přistání neidentifikovatelného předmětu zaznamenala pěší hlídka Městské policie Zlín uplynulou sobotu večer na parkovišti u autobusového nádraží. Z místa hned poté rychle mizela záhadná postava, zatímco jiná se spěšně přesouvala ze silničního nadjezdu k místu dopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Trvalo jen několik málo desítek vteřin, než strážníci přišli záhadě na kloub. „Konstrukce z drátů nebyla pozůstatkem mimozemské lodi, ale jednalo se o nákupní vozík z nedalekého supermarketu. Postavou, která se dostavila na místo jeho dopadu, tak nebyl podle očekávání zelený mužíček s dlouhými tykadly, ale patnáctiletý místní mladík, který jej přehodil přes zábradlí nadjezdu a zřejmě s určitým uspokojením sledoval jeho dopad. Ten, který vzal nohy na ramena, byl pak jeho náctiletý kumpán, který původně hlídal, aby vozík nepřistál nikomu na kapotě či v horším případě na hlavě. Alespoň jeden světlý moment v tomto bizarním příběhu,“ vylíčil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Hlídka kontaktovala zástupce majitele vozíku, který škodu předběžně vyčíslil na 5 000 korun. „Chlapce si poté převzali jeho rodiče a přestupek proti majetku nyní bude mít dohru před správním orgánem, který rozhodne o případné pokutě i ve věci náhrady způsobené škody,“ uzavřel Pavel Janík.

Foto: MP Zlín