Liberecký kraj finančně podpoří činnost očkovacích center proti koronaviru

LIBERECKÝ KRAJ – Jedním milionem korun podpoří Liberecký kraj činnost očkovacích center proti onemocnění COVID-19. Ta v současné době fungují na pěti místech při čtyřech páteřních nemocnicích, a to v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech a Jilemnici.

„Cílem fungování očkovacích center je zajistit rychlé a dobře organizované podání vakcíny občanům Libereckého kraje proti výskytu onemocnění COVID-19. Navržená finanční podpora míří především na zajištění jejich nezbytného vybavení a provozu,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V současné době zajišťuje očkování pět očkovacích míst v páteřních nemocnicích: Semily, Česká Lípa, Jilemnice, Jablonec nad Nisou a Liberec. Poslední únorový týden by měla být otevřena tzv. velkokapacitní očkovací centra, která chce Liberecký kraj podpořit také celkovou částkou jeden milion korun z prostředků vyčleněných v Krizovém fondu Libereckého kraje. Velkokapacitní očkovací centra začnou od 22. února letošního roku očkovat zájemce v jilemnické a semilské nemocnici, v jablonecké městské hale, v Kulturním domě Crystal anebo v budově D Krajského úřadu Libereckého kraje.

Foto: Ilustrační

Tabulka – zdroj: Liberecký kraj