Mladá žena podvedla stovky lidí po celé republice a přišla si na statisíce korun

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JINDŘICHŮV HRADEC – Kriminální kariéru pětadvacetileté dívky z Prahy utnuli v uplynulých dnech jindřichohradečtí kriminalisté. Nutno podotknout, že drzost této mladé dámy nemá obdoby. Obviněná se rozhodla obohacovat na úkor ostatních již loni na jaře.

Aby její nelegální praktiky mohly začít, založila si na internetu několik desítek e-mailových adres, účtů na sociálních sítích, pořídila desítky telefonních čísel, vymyslela pro sebe desítky jiných jmen a příjmení, založila několik účtů u bankovních i nebankovních společností a pustila se do obchodování. „Při něm podvedla stovky lidí a způsobila škodu za více jak 270 000 korun, přičemž nyní vyčíslená škoda ani počet poškozených zřejmě nejsou konečné,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na počátku svého podvodného jednání nabízela k prodeji na různých internetových serverech zvířata, konkrétně štěňata. Když jí tento „obchod“ přestal vynášet či ji přestal bavit, rozhodla se pro změnu. Vrhla se na prodej různé elektroniky. Nabízela zboží, o které mají zájem především mladí lidé, a to chytré hodiny, chytré telefony a další zboží tohoto typu.

„Žena po kupujících požadovala zaslání peněz dopředu na účet, v některých případech lidé poslali zálohu, někteří celé částky. Podstatné však je, že se nikdo nedočkal ani štěňátek ani elektroniky či jiného zboží. Tímto si však žena přišla na tučnou sumu peněz,“ upřesnila Krausová.

Podvedení lidé z celé republiky postupně začali mít podezření, že se svých peněz ani objednaných věcí nikdy nedočkají, a tak začali podávat oznámení na obvodních odděleních a ta shromažďovala jindřichohradecká kriminálka.

„Kriminalisté na případu pracovali a stále pracují několik měsíců. Opravdu mravenčí prací nyní zjišťují, kolik lidí ještě bylo podvedeno, shromažďují data a dále rozšiřují počty poškozených i částku, o kterou podvedené lidi žena připravila,“ sdělila policejní mluvčí. Pětadvacetileté ženě kriminalisté již sdělili obvinění ze spáchání zločinu podvodu. Její trestní stíhání je vedeno na svobodě.