Napadl muže o berlích. Pomozte odhalit neznámého agresora

zdroj: Policie JMK

BRNO –  Brněnští kriminalisté zatím stále bezvýsledně vyšetřují surové napadení, které se stalo předposledního dne minulého roku krátce po dvacáté hodině. Neznámý neurvalec si na ulici Bratislavská vyhlédl bezmocně ležícího čtyřicetiletého muže a snažil se jej okrást. Policisté ve středu zveřejnili videozáznam napadení.

Podnapilý muž ležící na zemi se ohradil, ale agresor ho nečekaně brutálně napadl a dokonce i několikrát kopl do hlavy. Tím mu způsobil krvácivé zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Přestože samotnému útoku přihlíženo několik svědků, stihl pachatel před příjezdem policistů bleskově zmizet. Útočník byl oblečen do hnědé bundy a tmavých kalhot. Na hlavě měl kulicha a kolem krku šátek či šálu světlé barvy. Na nohou měl černé boty s bílou podrážkou. „Čin je zatím prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a krádež,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kriminalistům se naštěstí podařil zajistit kamerový záznam, na kterém je vidět celé surové napadení. „Policisté doufají, že útočníka někdo pozná. Také by si potřebovali promluvit s mužem a ženou, kteří agresora doprovázeli (zelená elipsa). Jejich svědecká výpověď by totiž mohla významným způsobem přispět k objasnění věci. V případě, že někoho na kamerovém záznamu poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ doplnil Vala.