Nechtěl zaplatit nálezné za mobil, dostal pěknou nakládačku

JESENICKO – Koncem ledna letošního roku ztratil pětadvacetiletý muž v Mikulovicích na Jesenicku svůj mobil. Našel ho o tři roky starší muž, který mu ho nechtěl jen tak vrátit a domáhal se finanční odměny. Když to mladší muž odmítl, nálezce hodil mobil do řeky, mladšího muže fyzicky napadl a vážně ho poranil.

Koncem ledna letošního roku ztratil pětadvacetiletý muž v Mikulovicích na Jesenicku svůj mobil iPhone 7. Našel ho o tři roky starší muž, který mu ho nechtěl jen tak vrátit a domáhal se finanční odměny. Po krátké slovní rozepři, kdy to mladší muž odmítl, měl nálezce telefon hodit do řeky a mladšího muže i fyzicky napadnout a vážně ho zranit. „Vážné poranění si vyžádalo pracovní neschopnost,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Svého agresivního jednání nálezce zanechal až poté, co chtěl jeden z přihlížejících přivolat policii. Agresivní muž je tak obviněn z výtržnictví a ublížení na zdraví, v případě odsouzení mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .