Ostravská univerzita připravila výukové workshopy a aktivity pro učitele

Foto: Ostravská univerzita

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Učitelé všech typů škol nyní využít novinku, kterou připravila Ostravská univerzita. Ta spustila webovou stránku, kde učitelé na jednom místě najdou nabídku workshopů a aktivit z humanitních oborů i přírodních věd, kterými mohou žákům obohatit výuku.

„Na webu najdou učitelé více než stovku workshopů a přednášek z přírodních věd i humanitních oborů, díky kterým se žáci a studenti naučí pracovat třeba s astronomickým softwarem, osvojí si základy první pomoci nebo rozluští genetický kód ovoce,“ uvedla za univerzitní PR oddělení Barbora Vrátná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řadu kvalitně zpracovaných témat pro mateřské, základní i střední školy nabízí Ostravská univerzita už dlouhodobě, ale až teď došlo na vytvoření samostatného internetového portálu, který na jednom místě propojí učitele a nabídku všech univerzitních fakult. Celou nabídku najdete na stránce: univerzitaproskoly.osu.cz

„Doufáme, že učitelé u nás najdou nový, jednoduchý a srozumitelný nástroj a zároveň výborný arzenál pro doplnění i oživení své výuky. Jednoduše si tak na jednom místě vyberou, objednají a domluví detaily s lektorem. Vše je navíc zdarma,“ říká za Ostravskou univerzitu vedoucí projektu Stanislav Ožana.

Vznik portálu podpořil Magistrát města Ostravy z Programu na podporu vzdělávání a talent managementu. „Vznik platformy, dojde k prohloubení spolupráce napříč všemi vzdělávacími stupni. Univerzita tímto krokem plní svou roli, přenášet vědění dál,“ hodnotí projekt náměstkyně ostravského primátora Andrea Hoffmannová.

Univerzita si je vědoma, že v současnosti učitelé ještě mohou při výběru aktivit na portálu narazit na drobná omezení v návaznosti na aktuální epidemiologickou situaci. Jakmile dojde k patřičnému rozvolnění, rozjede se portál i aktivity naplno.