Platební brána, sleva na poplatcích anebo také tichá linka. Jaké novinka nás čekají na krajském úřadě

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kraj v rámci digitalizace spouští novinky, které mají občanům usnadnit život.

Jednou z novinek jsou například slevy na správním poplatku za takzvané e-podání, kdy skrz Portál Občana prostřednictvím Ministerstva vnitra krajský úřad Moravskoslezského kraje nabízí 20 % slevu na správním poplatku. Další novinkou je služba pro občany se sluchovým hendikepem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Klienta s tímto postižením vyzvedne na recepci krajského úřadu úředník, který se pomocí tabletu spojí s tlumočníkem do znakové řeči. Ten komunikaci online přeloží nebo ji online přepíše. Umožní to aplikace na rozhraní webových stránek. I lidé se sluchovým postižením tak u nás budou moci bez obav a bez bariér vyřídit vše, co potřebují,“ dodává ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Krajský úřad se pyšní velkou mírou digitalizace, lidé s ním mohou komunikovat téměř bez papíru, je možno vyřídit své záležitosti z tepla domova. Až 90 % všech podání je možno vyřídit bez osobní účasti skrz internetové služby.