Počet hostů v kraji dramaticky klesl. Ubylo jich o statisíce

Turisti, ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

PLZEŇSKÝ KRAJ – Nepříznivá situace kolem koronaviru se výrazně podepsala též na cestovním ruchu. Počet hostů, kteří v loňském roce navštívili Plzeňský kraj, velmi výrazně poklesl.

V roce 2020 Plzeňský kraj celkem navštívilo 534 587 hostů, což ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 představuje pokles o 38,7 %. Úbytek návštěvnosti nastal po několika letech nepřetržitého růstu. „Výrazný pokles byl patrný v případě zahraničních návštěvníků (meziročně o 61,9 %), kteří tvořili 22,4 % z celkového počtu hostů. U tuzemských hostů byl zaznamenán pokles o 25,6 %,“ uvádí Lenka Hamouzová z Krajské správy ČSÚ v Plzni.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve srovnání s 1. až 4. čtvrtletím 2019 došlo vloni k poklesu počtu hostů ve všech krajích. Nejvíce to bylo v Hl. městě Praha, kde se počet turistů snížil o 72,9 %. Nejméně zaznamenali pokles počtu návštěvníků v Libereckém kraji (o 26,3 %). „Z celkového počtu 119,9 tis. zahraničních turistů, kteří v 1. až 4. čtvrtletí 2020 navštívili Plzeňský kraj, bylo nejvíce Němců. Do našeho kraje jich zavítalo 64 884, tedy o 54,4 % méně ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Ze zahraničí k nám směřovali také hosté ze Slovenska, z Polska, Nizozemska, Rakouska či Itálie,“ uzavřela Lenka Hamouzová.