Řidiči na Jižních Svazích se dočkají 50 nových parkovacích míst

Nová parkovací místa na ulici Budovatelská-jih. Foto: Magistrát města Zlína

ZLÍN – Zlínský magistrát plánuje navýšit kapacitu parkovacích míst na Jižních Svazích. Dočkat by se jich měli majitelé aut na třech místních ulicích. Hotové budou už letos na podzim.

Nová parkovací stání přibudou v ulicích Podlesí V, Nad Vývozem a Budovatelská. „Ve spolupráci s Odborem městské zeleně jsme vytipovali vhodné lokality, ve kterých v tomto roce postupně vybudujeme celkem padesát parkovacích stání. Shodli jsme se na lokalitách, kde dojde k malému zásahu do zeleně. V této chvíli máme stavební povolení a hledáme dodavatele stavby. Dokončení stavební akce je plánováno nejpozději na měsíc říjen,“ uvedl radní pro oblast dopravy Michal Čížek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stání se objeví před bytovými domy na Podlesí V u č. p. 5406 5411. V ulici Nad vývozem přibude 10 míst a v ulici Budovatelská-sever jich bude 15. Mezi domy č. p. 4798, 4814 a 4815 v ulici Budovatelská-jih bude moct zaparkovat 11 řidičů. Předpokládaná cena investice je 3,7 milionů korun.

Ulice Budovatelská-sever. Foto: Magistrát města Zlína
Ulice Budovatelská-sever: Foto: Magistrát města Zlína
Ulice Nad Vývozem: Foto: Magistrát města Zlína
Ulice Nad Vývozem: Foto: Magistrát města Zlína