V Hlubočkách na Olomoucku se lyžuje, nahoru vás vytáhne rolba

OLOMOUCKO – V pondělí začaly pro mnoho dětí v okresech Olomouc, Šumperk a Jeseník jarní prázdniny, problém však může být, jak je strávit. Podle vládních ho nařízení nejsou v provozu vleky v lyžařských střediscích, podmínky pro lyžování jsou však téměř ideální. V Hlubočkách na Olomoucku tento problém vyřešili po svém a od pondělí 8. února je na zdejším svahu lyžařům k dispozici rolba, která je vyveze nahoru místo vleku.

Rolba je pro lyžaře k dispozici od 8. února vždy od 10 do 18 hodin. Nahoru může vyvézt vždy maximálně 22 lidí. Za hodinu se stihne rolba otočit šestkrát. Jedna jízda stojí 50 korun za osobu, děti do 12 let jsou přepravovány jen po předchozí domluvě s obsluhou rolby. V areálu se vybírá parkovné 200 korun za auto bez ohledu na čas a počet lidí. V případě že nejedete autem, platí se vstup 100 korun za osobu, maximálně 200 korun v případě rodiny. V areálu je denně od 9 do 17 hodin v provozu také lyžařský pás, který je vhodný zejména pro malé děti. Sjezdovka u lyžařského pásu je dlouhá 55 metrů. Rolbu ani lyžařský pás nelze podle drážního zákona považovat za vlek nebo lanovou dráhu, proto se na ně vládní nařízení nevztahují. Návštěvníkům je k dispozici výdejové okénko restaurace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kapacita lyžařů na sjezdovce bude regulována tak, aby nedošlo k zahlcení prostoru. Provozovatelé prosí, abyste dodržovali nařízení vlády a ve skupince se pohybovali maximálně dva lidé, pokud nejsou členy rodiny. Dodržujte také 2 metry rozestupy mezi těmito skupinkami.

Od 6. února je v souladu s vládním nařízeními denně spuštěn provoz lyžařské školy. Lyžařská škola může učit aktuálně individuálně děti do 6 let a starší 18 let. Pro účastníky bude vyhrazený prostor, kam nebude přístup veřejnosti. Pro lyžařskou školu bude v provozu pouze dětský pás.

Na sjezdovce podle provozovatelů nyní leží asi 60 centimetrů sněhu, z větší části technického. Ski areál Hlubočky je zimní středisko, které je ideální pro rodinné lyžování a každodenní relaxaci po práci. Areál se nachází na rozhraní Nízkého Jeseníku a Oderských vrchů necelých 10 kilometrů od Olomouce.