V Novém Jičíně lze zaplatit poplatek za psa a odpady pomocí QR kódu

Ilustrační foto.

NOVÝ JIČÍN – Novinka, která zpříjemní placení občanům, dorazila do Nového Jičína. Poplatek za odpady a psa je možno uhradit pomocí QR kódu a chytrého mobile.

V letošním roce je nutno poplatky uhradit do 30. Června, nově ke stávající možnosti užití složenky, bezhotovostního převodu anebo platby na pokladně přibyla také možnost platit přes QR kód.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Novinkou je úhrada přes QR kód. Občan nemusí na poštu ani na úřad, pouze zadá své rodné číslo do formuláře na webových stránkách města, a kromě platebních údajů se mu zobrazí také černobílý čtverec se zakódovanými daty. Pomocí mobilní aplikace své banky ve svém mobilu naskenuje QR kód a potřebnou částku zaplatí. U platby za odpady prostřednictvím QR kódu je výše poplatku přednastavena na ročního sazbu a nezohledňuje nedoplatky nebo přeplatky z minulých let,“ řekl Zdeněk Petroš z radnice.

Za psa občané zaplatí 1000 korun na rok, pokud žije v byte. Za psa v dome lidé zaplatí 300 korun. Poplatek za odpady je stanoven na 600 korun. Aktuální údaje pro platby je možno zobrazit na webových stránkách města po zadání rodného čísla nebo IČ.