Ve skalách se ztratil muž s dítětem, pátraly po nich čtyři hasičské jednotky a Skalní záchranná služba

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Tady šlo doslova o život. Dvojice, která se vydala do skal nemohla najít zpáteční cestu. Rychle se blížilo stmívání, a tak nezbývalo nic jiného než se obrátit na tísňovou linku s prosbou o pomoc.

K pátrací akci došlo toto úterý krátce po půl šesté odpolední v Adršpašsko-teplických skalách. Muž, který se ve zdejších skalách poměrně dobře vyznal, zde i přesto s malým dítětem zabloudil a potřeboval pomoc. Oba se pohybovali v poměrně zrádné a oblasti, kde se nachází spoustu roklin. Aby mohla být dvojice nalezena, tak umístil muž u údolí Tří mušketýrů lokalizační bod.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Podle pokynu operačního důstojníka z operačního střediska zůstala dvojice u bodu záchrany, kde je následně našla záchranná skupina. Od doby oznámení do momentu, kdy byli lidé nalezeni, uplynula necelá hodina,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová. Zbloudilá dvojice byla nalezena v pořádku a bylo jí rychle poskytnuto místo k zahřátí, pro jistotu byli ještě prohlédnuti lékařem. Ten potvrdil jejich dobrý stav a tak mohli být dopraveni k vlastnímu autu.

„Body záchrany najdou turisté na území celého Královéhradeckého kraje, ale oblast CHKO Broumovsko je pokryta nejhustší sítí. Místa zde vytipovali ve spolupráci s vlastníky pozemků přímo hasiči a dobrovolníci ze Skalní záchranné služby,“ dodává mluvčí. Mějte na paměti, že pokud se dostanete do situace, kdy budete potřebovat pomoc od záchranných složek, je důležité zůstat na domluveném místě a nikam nechodit. Pro tyto účely jsou ideální právě body záchrany.

Kromě Skalní záchranné služby zasahovali na místě události profesionální hasiči ze stanic Náchod a Broumov a dobrovolné jednotky z Police nad Metují a Teplic nad Metují.