Video: K polapení zdrogovaného řidiče pomáhala služební zbraň

TRUTNOVSKO – Osmadvacetiletý řidič překročil rychlost jízdy v obci, bylo mu naměřeno 78 kilometrů za hodinu. Na výzvy policistů k zastavení nereagoval, a naopak začal ujíždět. Šoféra k zastavení nepřiměly ani varovné výstřely.

Řidič vozidla Škoda na sebe upozornil minulou středu v odpoledních hodinách, když v Klášterské Lhotě rychle předjel policisty ve služebním autě a na výzvy k zastavení reagoval tím, že naopak zrychlil. Po necelém půl kilometru pak znenadání zastavil na kraji silnice a z auta vystoupil spolujezdec. Příslušníci vystoupili z vozidla a chtěli neposlušného řidiče zkontrolovat, ten však sešlápl pedál plynu a ujížděl k Hostinnému.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Svou rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a když vjel na polní cestu a i nadále nereagoval výzev k zastavení, policisté opakovaně použili donucovací prostředek – varovný výstřel,“ říká policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová. Ujíždějícího muže výstřely zřejmě nijak nevylekaly, protože prchal dál. Ujel dalších několik set metrů, pak však nezvládl řízení. Vyjel ze silnice a se svou černou škodovkou se zabořil do sněhu.

Mladým muž okamžitě vyskočil z auta a dal se na útěk. Policisté z nově vzniklého Dálničního oddělení v Jaroměři ho po chvilce dostihli a pod hrozbou namířené střelné zbraně ho spoutali a zadrželi.

Při kontrole evidence příslušníci zjistili, že 28letému muži byl už třikrát vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do října 2022. Provedená dechová zkouška u muže byla negativní, naopak test na drogy byl pozitivní.

„Trutnovští kriminalisté proti němu zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí až dva roky ve vězení,“ dodává mluvčí.