Virtuální realita nahradí školní pomůcky v havířovské základní škole

Foto: Město Havířov

HAVÍŘOV – Od letošního 1. března začne v ZŠ Marie Pujmanové nahrazovat některé dosavadní výukové metody virtuální realita. Škola bude technologii používat především v přírodovědných předmětech, jako je biologie, či chemie.

Virtuální realita žákům nově pomůže pracovat například s modely věcí, které v běžném životě nelze spatřit pouhým okem, případně jsou příliš nebezpečné. Tato interakce podpoří u žáků a studentů tvořivost a umocní zážitek spojený s probíranou látkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O pořízení netradiční školní pomůcky v hodnotě 648 tisíc korun rozhodli městští zastupitelé před několika dny. „Tento senzační projekt bude dětem pomáhat získávat znalosti a vědomosti s pomocí nejmodernější technologie a postupů. Plně tak nahradí a v mnohém i předčí klasické výukové pomůcky,“ řekla školská náměstkyně z Havířova, Jana Feberová.

Ředitel ZŠ Pujmanova byl první, kdo s pilotním nápadem vyzkoušet virtuální realitu ve výuce přišel. Projekt, dle sdělení havířovské radnice, ale jistě najde v blízké budoucnosti uplatnění také v dalších havířovských školách.