Vlajka Tibetu bude na ostravském hejtmanství viset již počtvrté v řadě

Foto: Moravskoslezský kraj.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kraj se také letos připojí k symbolické podpoře Tibetu a připomene si Tibetské národní povstání.

Tibetská vlajka bude viset během středy 10. března před krajským úřadem na ulici 28. října. Kraj tak ukáže solidaritu již počtvrté v řadě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vlajka pro Tibet je symbolem svobody a demokracie. Je to kampaň, která upozorňuje na porušování lidských práv a omezování svobody. A to nejen v Tibetu. Stačí se podívat například na aktuální situaci v Bělorusku, které je od nás jen několik stovek kilometrů. Od loňska byly kvůli svému svobodnému názoru zatčeny tisícovky demonstrantů, stovky jich byly zraněny, desítky lidí se pohřešují, protesty si vyžádaly také lidské životy. A to jsme, prosím, stále v Evropě. Vyvěšením tibetské vlajky chceme vyjádřit symbolickou podporu všem lidem, kteří nežijí ve svobodné společnosti a také náš nesouhlas s bezprávím a šlapáním po demokracii,“ upřesnil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Vlajka bude vlát na podporu Tibetského národního povstání z roku 1959, které bylo potlačeno čínskou armádou a při kterém zahynulo nejméně 80 tisíc Tibeťanů. Akce se každoročně koná v Evropě od poloviny 90. Let, Česká republika se připojila v roce 1996.