Vsetínské senior taxi zvládne měsíčně 500 jízd a 1500 ujetých kilometrů

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Ve Vsetíně funguje už dva a půl roku dotovaná služba pro seniory. Taxi využívá přes 1200 občanů ve věku 65 let a více a také tělesně postižení. Díky tomu trhá tato služba rekordy.

V roce 2018 vsetínská radnice zavedla službu pro seniory, kteří se stěží pohybují a dojít si na nákup či pro léky je pro ně nadlidský úkol. Senior taxi je odveze kamkoliv za cenu 25 korun. Zbytek nákladů dotuje město ze svého rozpočtu. V loni doplácelo 600 tisíc korun, pro letošek má vyhrazeno rovný milion korun. Zájemci se nejprve registrují na odboru sociálních věcí městského úřadu, kde obdrží průkaz s evidenčním číslem, jménem uživatele a také telefonním číslem na poskytovatele taxi. „U něj si jednotlivé jízdy lze objednávat v pracovní dny od 6:30 do 17 hodin. Maximálně lze uskutečnit osm jízd za měsíc, a to výhradně na území Vsetína,“ sdělila Martina Ďulíková z odboru sociálních věcí radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Senior taxi navzdory pandemii funguje bez omezení a je vyhledávanou službou. Aktuálně je vydáno 1214 průkazů, od června 2018 cestovatelé absolvovali na 11 tisíc jízd. Měsíční průměr se pohybuje kolem 500 jízd a 1500 ujetých kilometrů. Nejvíce tuto službu využívají obyvatelé od 6:30 do 10:30 hodin. S provozovatelem senior taxi uzavírá město smlouvu na dva roky. Ta současná má platnost do června 2022.