Závislá žena si opatřila desetitisíce hypnotik, hrozí jí až osm let

Ilustrační foto

BRNO – Desetitisíce tablet hypnotik si opatřila šestadvacetiletá žena, která je na nich závislá. Díky počítačovému systému lékařů se ale dostala do rukou republikové policie. Nyní jí hrozí trest až osm let za mřížemi.

Žena se díky svému přechozímu zaměstnání dostala k databázi pacientů, na které si poté psala recepty. Tím se dostala až k desetitisícům tablet hypnotik. „Časem se kontrolními mechanizmy některých lékařů přišlo na to, co žena spáchala a případem se začali zabývat brněnští kriminalisté specializující se na toxi problematiku,“ řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Přitíží jí také fakt, že se podobného jednání už dopustila v minulosti. Policisté také našli při domovní prohlídce několik krabiček léků. Obviněná se k činu doznala a nyní si počká ve vazbě na rozhodnutí o trestu. Za přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu jí hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.