Zloděj si odnesl věci za desítky tisíc. Co nepobral, alespoň rozbil

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Po neznámém pachateli, který minulý týden řádil v Budíkovicích na Třebíčsku, pátrají v těchto dnech policisté. Při krádeži si odnesl nejen router, ale řadu i dalších hodnotných věcí. Navíc místo před opuštěním zdemoloval.

K vloupání došlo v době od středy 3. února do soboty 6. února dopoledne. Zloděj vylomil dveře místní klubovny a poté uvnitř poničil zařízení a rozbil osvětlení. Než ale místo zcela opustil, stihl si posbíral věci, které by se mohly hodit. „Odcizil Wi-fi router a vloupal se do kovového kontejneru, odkud si odnesl digitální časomíru, světlomety, sadu závaží k traktoru a další věci,“ uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Krádeží způsobil pachatel škodu přes třicet tisíc korun. Celková škoda však ve skutečnosti vyšplhá mnohem výš, neboť je do ní nutno započítat i rozbité dveře, světla a poničené vybavení. Vzhledem k nouzovému stavu hrozí v případě dopadení pachateli až osmiletý trest za mřížemi. Policisté po něm i po odcizených věcech intenzivně pátrají.