Zoo vykazuje mnohamilionové ztráty

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Park musí zůstat vzhledem k současné pandemické situaci zavřený, zvířata ale potřebují jíst stále. Stejně tak pokračují ve své práci i ošetřovatelé. Zařízení začalo vykazovat obrovské ztráty, ale díky svým příznivcům může stále ještě fungovat.

Královédvorské safari nemůže otevřít brány pro své návštěvníky stejně jako další podobné instituce v republice. Dostalo se tak do finanční ztráty ve výši třiceti milionů korun. Pomáhají ale nadšení příznivci, kterých je na tisíce. Ti mohou např. pozvat zvíře na oběd nebo si zvíře adoptovat. Jen za poslední rok mělo zájem o adopci okolo 850 mecenášů, za rok 2019 to bylo zhruba čtyřikrát méně. Aby safari park ve Dvoře Králové nad Labem krizi přečkal, musel odložit některé plánované opravy a najet na úsporný režim. „Podpora veřejnosti a úsporná opatření nám pomáhají pokračovat v našem poslání, a dokonce připravovat pro naše příznivce novinky. Věřím, že je již brzy budeme moci přivítat přímo ve Dvoře,“ říká ředitel parku Přemysl Rabas.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.