Dvaašedesátiletý milovník zkolaboval na zlínské zastávce. V krvi měl 3,6 promile

Ilustrační foto

ZLÍN – Láska prochází žaludkem, a jak podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka zkušení dobře ví, s délkou trvání partnerského vztahu nabývá na stále větší důležitosti. „Alkohol pak prochází žaludkem doslova, je totiž schopen pronikat přímo žaludeční sliznicí do krevního oběhu. Poté je jeho velká část metabolizována játry a organizmus se musí vypořádat s toxickým acetaldehydem,“ dodává Pavel Janík. Tuto teorii názorně vykreslila událost z uplynulého úterý, která také potvrdila, že ne vždy to proběhne bez problémů.

Hlídka městské policie z Jižních Svahů v úterý odpoledne prověřovala oznámení řidiče trolejbusu, který tvrdil, že na zastávce MHD leží nějaký muž. „Pět minut od přijetí oznámení tak strážníci nalezli dvaašedesátiletého muže ze Zádveřic, který v důsledku těžké opilosti nedokázal kontrolovat své chování. Analyzátor alkoholu v dechu se u něj zastavil na hodnotě 3,6 promile a jediná slova, která ze sebe senior vypravil, byla: „Miluji ji“. Ke komu však takové vřelé city chová, již strážníkům neobjasnil, neboť jej vzápětí postihl záchvat doprovázený nekontrolovatelnými záškuby a pěnou u úst,“ vylíčil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hlídka mu proto poskytla první pomoc a přivolala záchranáře. V následujících šesti minutách se dotyčnému věnovalo hned šest lidí. Po provedeném vyšetření rozhodl lékař o jeho převozu do nemocnice. „Člověk přitom nemusí být špičkou v oboru klinické neurologie, aby se dovtípil, že nadměrná konzumace alkoholických nápojů se s některými nemocemi zkrátka vylučuje,“ uzavírá Pavel Janík.