Havarovaný vůz uvízl na kolejích. Chybělo pár metrů a mohlo dojít k tragédii

Řidič dostal smyk a skončil v kolejišti. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Pohotová reakce policistů zabránila dnes ráno železniční tragédii na Třebíčsku. Řidič osobního auta dostal smyk a jeho vůz skončil na kolejích, přes které měl za chvíli projet vlak. Policisté zajistili zastavení provozu v poslední chvíli.

Vážná železniční nehoda hrozila dnes kolem deváté hodiny dopoledne na trati nedaleko Vladislavi. Osmnáctiletý řidič Škody Octavia jel po silnici od Vladislavi směrem na Třebíč. „Při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu a povaze komunikace, dostal smyk, který nevyrovnal, přejel do protisměru a dále vlevo mimo komunikaci, kde v prostoru železničních kolejí havaroval,“ sdělila mluvčí police Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Škodovka zůstala po nehodě stát na kolejích, a tak řidič neprodleně kontaktoval policii. Po zjištění, že se jedná o hodně frekventovanou trať, začali operační důstojníci ihned řešit zastavení vlaků, které měly místem brzy projíždět. K zastavení provozu na trati došlo doslova na poslední chvíli. Rychlík Rožmberk zabrzdil strojvedoucí jen pár desítek metrů před havarovaným autem.

 

Na místě zasahovali kromě policistů a záchranářů také hasiči. Řidič byl při nehodě lehce zraněn, záchranáři jej odvezli k ošetření do nemocnice. Jeho dechová zkouška neukázala žádné stopy alkoholu. Spolujezdec vyvázl z nehody bez zranění. Na vozidle vznikla škoda ve výši 15 tisíc korun. Další možná škoda bude vyčíslena díky zpoždění dvou rychlíků a dvou osobních vlaků, které musely čekat kvůli vyprošťování vozidla z kolejiště.