Jihlavané ocenili turistické cíle, ale kritizují stav chodníků a rozbité silnice

Ilustrační foto

JIHLAVA – Akce Probereme Jihlavu, která probíhala v lednu letošního roku, má své výsledky. Veřejnost chválí především turistické cíle ve městě, ale oceňuje i nové linky hromadné dopravy. Naopak velké výhrady má k chybějícím nebo poničeným chodníkům.

Největší pochvalu sklidily ve městě turistické cíle, například jihlavská zoologická zahrada. Lidem vyhovuje, že je přístupná i pro návštěvníky sousedního lesoparku Heulos a oceňují, že si mohou zvířata prohlédnout přes plot zoo, což berou jako její dobrou reklamu. Obyvatelé jsou také pyšní na jihlavské podzemí.

Pochvala přišla i na práci Služeb města Jihlavy, a to v lokalitě U Boroviny. Spokojeni tam jsou jak se svozem odpadu, tak i s úklidem sněhu. Lidé ocenili i zavedení linek městské hromadné dopravy 41 a 42, které vozí mimo jiné zaměstnance do průmyslové zóny v Hruškových Dvorech.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nejvíce kritických připomínek, celkem 399, směřovalo k jihlavské dopravě. Lidé si stěžovali na chybějící nebo nebezpečné chodníky, s nimiž se hodně potýkají obyvatelé místní části Červený Kříž, ale i centra města, a opakovaně zmínili i rozbité silnice. Kritiku si vysloužily také průmyslové firmy v Hruškových Dvorech, kde je větší riziko znečišťovaní životního prostředí. Tamní obyvatelé chtějí od města více informací o tom, jak jsou tato místa kontrolována.

Na březen připravuje město dotazníky

Na podnětech vyšlých z lednové akce nyní pracují sociologové, aby je spolu s dalšími daty využili k tvorbě dotazníku. „A právě v něm se lidé mohou vyjádřit k tomu, co je skutečně důležité. Věřím, že se zapojí se stejnou chutí jako v lednu, “ doplnila primátorka Karolína Koubová s tím, že dotazník bude od 4. března 2021 do 23. března 2021 dostupný v tištěné podobě v měsíčníku Ježkovy oči a na stránkách města.