Město chystá těžbu stromů, řidiči musí počítat s omezeními

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Městské lesy Vsetín připravují v nadcházejícím období těžbu lesních porostů nad ulicí 4. května. Během února proběhne těžba ve svahu na ulici Mládí, na jaře poté na ulici Na Výšině.

Již příští týden začne kácení stromů na ulici Mládí, konkrétně pod domy 1189 až 1192. Vzrostlé stromy již dosáhly mýtního věku a pokud by se nepokácely, ohrožovaly by obyvatele i kolemjdoucí. Příkladem je totiž situace, k níž došlo loni v září. Vzrostlý jasan prorazil střechu pneuservisu. „To, že stromy v této lokalitě musí být pokáceny, říká i geotechnický posudek, který si nechalo město vypracovat. V loňském roce také probíhal několikaměsíční odborný monitoring tohoto svahu,“ řekl starosta Jiří Růžička. Odstranit stromy doporučuje i Komise životního prostředí, která chce ale zachovat kořenové systémy a v budoucnu o porost pečovat jako o výmladkový. Kořeny budu plnit svou zpevňovací funkci.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V průběhu prací čeká ulici 4. května dopravní omezení, průjezd bude možný jedním pruhem a auta zde budou jezdit kyvadlově. O změnách v dopravě budou řidiči informováni.