Most přes Bystřičku na Masarykově třídě v Olomouci projde opravou ještě letos

OLOMOUC – Most přes Bystřici na Masarykově třídě v Olomouci čeká tento rok náročná rekonstrukce. Radní naplánovali opravu tak, aby proběhla v době přestavby velkého mostu přes Moravu a využijí tak aktuální dopravní uzavírku.

Oprava stávajícího mostu, který převádí silniční, tramvajový a pěší provoz přes řeku Bystřici bude spočívat v kompletním odstranění stávajících vrstev na nosné konstrukci, provedení nové izolace, nová bude i vozovka, kolejový svršek, chodníky a součástí bude také oprava zábradlí. Odborníci také provedou sanaci povrchů na spodní stavbě a podhledu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zahájení stavebních prací je plánováno na konec března, hotovo by mělo být koncem října letošního roku. „I v tomto případě se nám podařilo pečlivě plánovat a koordinovat. Stavební práce proto proběhnou v době, kdy na trase mezi Žižkovým náměstím a hlavním nádražím nejezdí tramvaje kvůli tomu, že zde probíhají protipovodňová opatření a opravuje se velký most přes Moravu,“ uvedl olomoucký investiční námětek Martin Major.

Na stejné trase už loni město opravilo most přes Mlýnský potok, a to také souběžně s probíhající přestavbou velkého mostu přes Moravu. Kvůli tomu je na této dopravní spojnici centra a hlavního nádraží až do první poloviny roku 2022 zcela minimální provoz. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla téměř 26 milionů korun bez DPH, v soutěži se však podařilo cenu snížit a vítězná firma ji provede za 21 a půl milionu korun bez DPH.