Návrh energeticky pozitivní čtvrti. V jakém městě by mohla vyrůst?

Ilustrační foto.

KARVINÁ – Výzkumný ústav Českého vysokého učení technického začal s návrhem energeticky pozitivní čtvrti, která by teoreticky mohla vyrůst v Karviné. Jaké jsou další podrobnosti?

Specifická studie a návrh má být hotov do konce poloviny roku 2021. Studie může vzniknout díky nové dotaci z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, která může pokrýt až tři čtvrtiny nákladů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nová takzvaně energeticky pozitivní čtvrť bude zajisté respektovat charakter a stávající zásvabu, mají v ní být navržena taková opatření, které zpříjemní život v celé čtvrti. Hlavním cílem projektu je navrhnout systém opatření vedoucích k energetické úspoře objektů ve čtvrti umístěných.

„Projekt je součástí rozvojových aktivit Karviná všemi deseti 2 a je jedním z průlomových vzhledem k vizi energeticky úsporného managementu města. Dostane také Karvinou na mapu energetických inovací. Inspiruje se obdobnými řešeními ve světě, například švédském Lundu a španělském Mieres,“ upřesňuje tiskový mluvčí města Lukáš Hudeček.

Projekt je součástí Karviné všemi deseti 2, což je nový integrovaný plán zahrnující změny nejen na úrovni ekologické. Bližší informace o projektu lze vidět na webových stránkách města.