Pětiletý chlapec se ztratil mamince, spletl si kabát

Ilustrační foto

BRNO – Malé dítě, které čekalo, až jeho matka dokončí nákup, si spletlo její kabát a vydalo se s jinou ženou. Když si všimlo, že to ta správná maminka není, dalo se do pláče. Všímavá kolemjdoucí ale odhadla situaci a na pomoc zavolala strážníky. Dítě se nakonec se svým rodičem shledalo.

V Žabovřeskách za sebou žena zaslechla hlasitý dětský pláč. To vydávalo pětileté dítě, které drželo v ruce mobil a volalo maminku. Jelikož v jeho okolí nikdo nebyl, zavolala na linku 156. „Strážníci se zeptali chlapce na jméno, když v tom se objevila jeho matka, které se hoch s radostí vrhl do náruče,“ řekl tiskový mluvčí Pavel Šoba. Vysvětlení situace už pak bylo jen úsměvné. Žena potřebovala udělat rychlý nákup v drogerii a jelikož se dítěti do obchodu nechtělo, nechala mu na hraní mobil a odešla. Bohužel byl do hry tak zabraný, že když vyšla z obchodu další nakupující s podobným kabátem, jako měla jeho maminka, chlapec ani nezvedl hlavu a automaticky šel za ní. Případ měl naštěstí dobrý konec, matka se strážníkům omluvila a odvedla si chlapce domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.