Podívejte, jak salón republiky letos rozkvete

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Zatímco se provádí údržba městských stromů a keřů především z bezpečnostních důvodů, mohou se milovníci zeleně těšit na jaro, kdy začne výsadba nových stromů. Opomenuta nebude ani květinová výzdoba, na své si přijdou i milovníci mozaiky.

Technické služby HK chystají v letošním roce pro královéhradecké občany výsadbu nových jehličnatých i listnatých stromů a návrat k mozaikovému sečení trávy. S jehličnany by se mělo začít už na jaře např. v Březhradě, okolo sedmi set převážně listnatých stromů by se pak mělo vysadit na podzim. Nebude zanedbaná ani květinová výzdoba, přibydou nové druhy jiřinek a krásenek. V plánu je také návrat k mozaikovému sečení trávy, které se osvědčilo a těší se velké oblibě. „Jedná se o způsob sečení, kdy je část travnaté plochy posekána a část vedle je ponechána tak, aby zde vykvetly luční byliny. V minulém roce jsme tento způsob sekání trávy zavedli nejen v parcích jako např. v Šimkových sadech, ale i v sídlištní zeleni ve všech částech města. Díky tomuto způsobu sečení dochází ke zlepšení životních podmínek pro živočichy, zejména hmyz,“ říká za Technické služby HK Daniel Jeřábek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.