Policisté zavádějí opatření k omezení volného pohybu

ilustrační fotografie

TRUTNOVSKO – Tři okresy v České republice, které jsou nejvíce zasaženy koronavirem, budou dle rozhodnutí vlády od dnešní půlnoci uzavřeny, a to až do konce nouzového stavu. Jelikož  mezi ně patří také Trutnov, tak se  na tuto situaci připravují policisté Královéhradeckého kraje.

Příslušníci budou na všech přístupových cestách, po celém okrese, dodržování tohoto opatření kontrolovat. K tomu je zřízeno celkem 36 stanovišť, která budou viditelně označená. „Lidé budou muset doložit, že do okresu a z okresu Trutnov necestují v rozporu s nařízením, případně budou muset prokázat účel cesty pro splnění v tomto opatření vyjmenovaných výjimek,“ říká policejní tisková mluvčí Magdaléna Vlčková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na sedmi nejfrekventovanějších silnicích, které vedou do okresu Trutnov, budou mít příslušníci k dispozici mobilní buňky, ve kterých budou mít potřebnou administrativní a technickou podporu. Na těchto stanovištích bude sloužit i více policistů, a to z toho důvodu, aby při prováděných kontrolách nedocházelo k dopravním komplikacím.

„Abychom zabezpečili akceschopnost, bezpečnost v kraji a plynulost silničního provozu, posílí náš kraj dočasně 160 policistů z jiných krajů. Kvůli tomuto vládnímu opatření nasadíme v průběhu následujících dní na 280 policistek a policistů, na každý operační den. Příslušníci budou sloužit ve dvanáctihodinových službách,“ řekl ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík.