Povodí Moravy varuje před vstupem na led

Ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Díky nízkým teplotám dochází k zamrzání vodních ploch, led však bohužel dosahuje jen několika málo centimetrů. V žádném případě proto nevstupujte na led, hrozí riziko propadnutí. Situaci navíc zkresluje sněhová pokrývka.

Po vystřídání vyšších teplot těmi nízkými začaly zamrzat hladiny vodních nádrží, řek a jezových zdrží. Přesto vstup na led představuje riziko. Led je tlustý jen pár centimetrů a není vhodné na něj vstupovat. Některé vodní nádrže přitom nezamrzly vůbec. I když by podle předpovědi mělo stále mrznout, ledová celina může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak prolomení ledu i při mírném zatížení. Pokud chcete provozovat zimní sporty, je to vždy na vaše nebezpečí. „Dále upozorňujeme, že vodní nádrže Bojkovice, Boskovice, Fryšták, Hubenov, Karolinka, Koryčany, Landštejn, Mostiště, Nová Říše, Opatovice, Slušovice, Vír a Znojmo jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, kde platí zákaz vstupu obecně,“ uzavírá tiskový mluvčí Petr Chmelař.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.