Prolomil firmě účet na sociální síti, firemní platební kartou učinil platby skoro za sto tisíc korun

OLOMOUC – Kriminalita na internetu je v této době již běžná záležitost. Do této kategorie spadá i případ, který se stal někdy v době od neděle 7. února do úterý 9. února. Neznámý pachatel prolomil účet sociální sítě olomoucké společnosti. Podařilo se mu také získat číslo firemní bankovní karty, na které došlo ke stržení celkem devíti plateb v celkové výši téměř 92 tisíc korun.

„Dosud neznámý pachatel někdy v době od neděle 7. února do úterý 9. února 2021 pomocí internetového připojení na blíže nezjištěném místě překonal bezpečnostní opatření účtu sociální sítě olomoucké společnosti,“ informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Podle ní pachatel změnil přihlašovací údaje profilu, dočasně jej znepřístupnil, smazal jeho obsah a pozměnil zde zadanou reklamu. Pak získal číslo firemní bankovní karty, na které došlo ke stržení celkem devíti plateb v celkové výši téměř 92 000 korun. Trestní zákoník myslí i na internetovou kriminalitu, pachateli hrozí šest měsíců až čtyři roky za mřížemi, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .