Špekáčky s rybářskými háčky hází psům do ostravských zahrad neznámý pachatel

foto: PČR

OSTRAVA – Za hyenismus, který je nutné společně zastavit, dnes označilo policejní ředitelství v Ostravě čin neznámého pachatele, který psům do zahrad hází 5 centimetrové špekáčky. Do těchto uzenin přitom pachatel napíchal rybářské háčky. Dva psi už se kvůli tomu vážně poranili.

„Varujeme majitele zvířátek před nastraženými špekáčky. U dvou psů už návnada způsobila zranění, která si vyžádala vyšetření u veterináře. Jeden z pejsků musel dokonce podstoupit operaci,“ řekla Eva Michalíková a ještě dodala, že v tuto chvíli jsou oba psi živí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pachatel se pohybuje, dle informace policie, v Ostravě Petřkovicích. Kriminalisté už proti tomuto neznámému pachateli zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat.

„Varujeme veřejnost, aby byla obezřetná a hlídala, co jejich domácí mazlíčci na pozemcích sní,“ dodala ještě Michalíková.

V případě jakéhokoliv poznatku či informace, která by mohla vést k možnému pachateli, mohou lidé volat linku 158 případně telefonní číslo 724 306 165.