Stadion Luďka Čajky se převede do majetku města, důvodem jsou dotace

Foto: Magistrát města Zlína

ZLÍN – Zlínští zastupitelé schválili převedení Zimního stadionu Luďka Čajky do majetku města. Stalo se tak proto, aby se při jeho rekonstrukci mohlo zažádat o dotaci. Ta by mohla pokrýt až třetinu celkových nákladů.

Město chce dosáhnout na dotační titul Národní sportovní agentury, který však nebude vypsána pro spolky. Proto bylo nutné provést převod již nyní. „Získání až 300 milionové dotace z agentury je pro financování rekonstrukce zásadní. O realizaci rekonstrukce bude rozhodovat až před podpisem smlouvy se zhotovitelem stavby na základě aktuálních informací a získaných externích zdrojů financování Zastupitelstvo města Zlína. Za sebe předpokládám, že toto rozhodnutí budeme řešit na podzim,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stadion má podle nynějších plánů projít přestavbou, která ho promění na multifunkční arénu určenou pro sport, kulturní a společenské akce se zázemím pro sportovní oddíly. Prozatím se náklady odhadují na 959 milionů korun. Přesná čísla budou známa pro zpracování projektové dokumentace, což má být nejpozději 31. března.