Úspěch! Policisté na Plzeňsku odhalili pěstírnu konopí

PLZEŇSKO – V pondělí 8. února na základě dlouhodobě rozpracované činnosti proběhla akce, při které policisté odhalili pěstírnu konopí v obci na jižním Plzeňsku. Zásahové jednotky zadrželi dva muže ve věku 40 a 32 let a jednu ženu ve věku 53 let.

Policisté provedli domovní prohlídky a prohlídky dalších prostor a pozemků, při kterých zajistili 95 kusů živých rostlin rodu konopí, sušinu rostliny konopí a hašiš. Zajištěné rostliny dosahovaly výšky až 2m. Veškerý rostlinný materiál bude podroben znaleckému zkoumání. V domě se nacházely pomůcky a technika určené k pěstování těchto rostlin, tzv. in-door způsobem. „Na základě shromážděných důkazů dne 9. února zahájil komisař z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň-venkov trestní stíhání jednoho ze zadržených mužů (40let) a obvinil ho ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Usnesení o zahájení trestního stíhání si muž převzal z rukou policejního komisaře osobně ještě v době jeho zadržení,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž rostliny pěstoval zejména v garáži a přístavku u domu, čtyři kusy rostlin policisté odhalili v zimní zahradě. Rostliny konopí pěstoval v úmyslu získat návykovou látku marihuanu a tu následně distribuovat dalším osobám za účelem finančního zisku. „Tento úmysl mu však policisté překazili. Pokud soudce uzná 40letého muže vinným ze spáchání uvedeného trestného činu, hrozí mu až pětileté odnětí svobody. V současné době je muž stíhán na svobodě. Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále vyšetřují a není vyloučeno, že budou obviněny další osoby,“ dále sdělila policejní mluvčí.

Zdroj: PČR