Video: Neposlušný skot se vydal na výlet do hradeckých ulic, jejich odchyt trval šest hodin

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Krávy během překládky na parkovišti u koupaliště Flošna utekly. Podařilo se je obklíčit u tenisových kurtů naproti fotbalovému stadionu, pak se bohužel splašily a utekly až do panelové zástavby v ulici Na Občinách.

K události došlo tuto středu krátce po poledni. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolné jednotky z Malšovy Lhoty, Svinar a Třebše. Zasahovala také městská a státní policie, pracovníci veterinární správy, dokonce i zásahová jednotka.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hasiči upozornili na možné nebezpečí obyvatele Malšovic signálem všeobecné výstrahy. „Cestou operačního střediska byli vyrozuměni také ředitelé školských zařízení v ulici Úprkova, aby zamezili na nezbytně nutnou dobu vycházení žáků a učitelů z budovy,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na dětském hřišti Na Občinách se podařilo krávy obklíčit a veterinář všechny zasáhl uspávací střelou. „Přesto se jedna splašila a dala se na útěk směrem k OC Futurum, ke kruhové křižovatce Brněnská a dále k nemocnici, kde byl zastaven provoz a policista ze zásahové jednotky v blízkosti čerpací stanice OMV ji kvůli bezpečí obyvatel zastřelil,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Ostatní krávy byly naloženy do přepravního auta, bohužel také s velkými potížemi. Při této nebezpečné situaci se naštěstí nikomu nic nestalo a také nebyla způsobena žádná škoda na majetku. Policisté musí nyní celou situaci řádně prošetřit a následně ji předat Krajské veterinární správě jako příslušnému správnímu orgánu k dořešení.