Zoufalý muž se chtěl otrávit, podřezat si žíly a skočit z balkonu. Nakonec zavolal pardubickým strážníkům

PARDUBICE – Pardubičtí strážníci si mohou připsat k dobru další zachráněný život. Tentokrát šlo o muže, který chtěl ze světa odejít sám a zvažoval hned několik způsobů – nůž, prášky i skok z okna. Nakonec ale zavolal na městskou policii.

Každý problém má své řešení a někdy stačí málo, třeba se jen vypovídat. I o tom je práce městských policistů. Včera ve dvě ráno se rozhodl zoufalý muž jednou pro vždy vyřešit svou tíživou životní situaci. Spolykal léky a zapil je pivem, jenže se mu zdálo, že to nefunguje, proto si žiletkou poranil zápěstí. Se zkrvavenou rukou se poté vydal na balkon s myšlenkou skončit. Nakonec si vše rozmyslel a zavolal strážníkům.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Pustil je do vchodu i bytu, kde všude vedly krvavé cestičky. Během poskytování první pomoci se strážníkům svěřil s celým příběhem i životními peripetiemi. Pověděl, že už nechce nikoho obtěžovat, a tak si myslel, že skoncováním se životem vše vyřeší. Během vyprávění se rozrušený muž uklidnil a nakonec poděkoval za pomoc jak ze strany strážníků, tak i zdravotníků, kteří si jej převzali do péče.

Ilustrační foto: Shutterstock