Čekal na vyproštění auta, sestřelila ho jiná řidička

PROSTĚJOVSKO – Včera před devátou hodinou dopoledne se stala dopravní nehoda na silnici z Olšan u Prostějova do Prostějova. Na kluzké silnici řidič nezvládl řízení, vyjel ze silnice a auto uvízlo v křoví. Řidič čekal na vyproštění, mezitím však v opačném směru jela řidička, která téměř ve stejném místě také nezvládla řízení, přejela do protisměru a srazila čekajícího muže. Její auto skončilo na boku v poli.

Včera před devátou hodinou dopoledne jel šestadvacetiletý muž s Fiatem Stilo od Olšan u Prostějova k Prostějovu. Na kluzké silnici nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo silnici. Řidič nebyl zraněn, ale vůz uvízl v křoví u silnice. Muž si proto nasadil reflexní vestu a k vyproštění přivolal pomoc. Krátce poté místem v opačném směru jela jednapadesátiletá žena s Renaultem Laguna. „Také ona podcenila stav komunikace a téměř ve stejném místě nezvládla řízení,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Neovladatelný Renault přejel do protisměru, kde srazil čekajícího muže a odhodil ho mimo silnici. Renault pak pokračoval dál, těsně minul Fiat a vyjel vlevo mimo silnici, kde proletěl křovím a v poloze na pravém boku se zastavil na poli. Muž i žena při dopravní nehodě utrpěli lehká zranění. Žena byla ošetřena na místě, muž byl převezen do prostějovské nemocnice. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .