Fatální chyba! Žena se při řízení ohlédla na děti na zadních sedačkách.

KLATOVSKO – Osudovou chybu udělala včera večer šestadvacetiletá řidička za volantem osobního auta tovární značky Renault Clio, ve kterém s ní cestovala tříletá dcera, sedmiletý syn a jednatřicetiletý muž.

Na silnici ve směru od Janovic nad Úhlavou na Klatovy se řidička nešťastně ohlédla dozadu na děti, přestala se věnovat řízení a s autem vyjela vlevo mimo silnici, kde čelně narazila do listnatého stromu. Po nárazu bylo vozidlo odraženo a převráceno na střechu. Při dopravní nehodě došlo k vážnému zranění dcery, která byla letecky transportována do nemocnice v Plzni.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další tři cestující byli se zraněními převezeni pozemní cestou do Klatovské nemocnice. „Dechovou zkouškou bylo u řidičky vyloučeno požití alkoholu, orientační test na přítomnost drog však reagoval pozitivně na pervitin a kokain. V nemocnici byl u ní proto nařízen odběr krve a moči. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 22 tisíc korun. Řidičský průkaz policisté řidičce nemohli zadržet, protože jej neměla u sebe a nepředložila jej. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Klatovech,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: PČR