Frýdeckomístečtí, nedoplatky za poplatky byly navýšeny. Zkontrolujte si, jestli jste je náhodou nezapomněli uhradit

Ilustrační foto: T. Branda.

FRÝDEK-MÍSTEK – Nedoplatky se týkají především poplatku za komunální odpad a poplatku ze psů. Ti, kteří nestihli uhradit včas, musí počítat se sankcemi. O jaké sankce se jedná?

Občané, kteří nestihli uhradit poplatek tak mohou stále učinit se sankcí ve výši 25 % ceny poplatku, a to do 24.4.2021. Pokud tak neučiní, může přijít až exekuce. Pokud si nejste jisti, můžete si úhradu poplatků také zkontrolovat na webových stránkách města. Město eviduje, že celkově nedoplatky za poplatek ze psů či odpadu za rok 2020 oproti roku 2019 vzrostl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Občané se ale mohou osobně informovat o tom, zda jsou vedeni v hromadném předpisném seznamu, tedy zda jsou dlužníky. Informace jim sdělí úředníci oddělení místních poplatků a vymáhání pohledávek v přízemí budovy frýdeckého magistrátu, a to dle úředních hodin v nouzovém stavu, tedy v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin,“ dodává Jana Matějíková z města.

Poplatky je možno uhradit buď na pokladnách magistrátu ve Frýdku, kde to je možné učinit v hotovosti či platební kartou, přes Portál občana anebo přímo převodem na účet města s uvedením příslušeného variabilního symbolu.