Jak vyzrát na Valentýna, když jste single

Ilustrační foto

Ruku na srdce, ne každý tento svátek lásky miluje. Ze všech stran, včetně těch z propagačních letáků, se na vás valí červená srdíčka, růžoví plyšáci, tipy na nejrůznější dárečky pro dva (za něž prodejci dovedně skrývají svou snahu dohnat nízké povánoční tržby) a fotky líbajících se párů, které na sebe vyvalují až nechutně zamilovaná kukadla. Mnohé napadne, že se jedná o další importovanou nezbytnost. Jak jsme bez něčeho takového mohli dříve žít? „Docela dobře,“ říkají si zejména ti, kteří jsou (pořád nebo už zase) single či nějakou tu polovičku mají, ale vzhledem k jejím vlastnostem by ji nejraději katapultovali minimálně na Mars.

V koutku své duše však téměř každý touží po něžném pohlazení nebo jiném projevu lásky, a to nejen pouze na Valentýna, ale průběžně po celý rok. Problém je v tom, že právě 14. února se vzájemné vyznávání tak nějak obecně očekává (podobně jako na Silvestra se má za to, že sebou budete celou noc mlátit smíchem o stůl, načež k ránu pod ním rovněž skončíte). A pokud se v tento den odvážíte vyjít ven nebo na sociální sítě sami, připadáte si jako totální outsider, pro kterého v tomto valentýnském světě není místo…

Jak si užít Valentýna  –  tipy pro nezadané

  •  Přivítejte nový den s optimismem. Již ráno zaujměte k tomuto dni neutrální, nebo raději rovnou pozitivní postoj. Sice vám dnes nepřijde zamilovaná smska od protějšku opačného pohlaví, pro změnu se ale můžete utěšit konstatováním, že partneři odcházejí, zatímco přátelé zůstávají. Také budete ušetřeni zklamání z nevhodného, nebo dokonce žádného dárku. Víte kolik párů se kvůli tomu na Valentýna pohádá?
  • Nejste v tom dnes sami. Nejste jediní na světě, kdo nemá po svém boku partnera. Ale co není teď, může být v budoucnu. Jen nic neuspěchejte a dávejte přednost kvalitě před kvantitou.
  • Máte minimálně jeden důvod k radosti. Nemusíte dnes do práce. Valentýn totiž letos připadl na neděli, takže hoďte za hlavu starosti všedního dne a hurá užít si volna.
  • Rozdejte trochu radosti. Zavolejte třeba někomu, na koho jste delší dobu neměli čas. Napište milý mail nebo zprávu. Ve vašem okruhu jsou určitě lidé, kteří se cítí sami a ocení, že jste si na ně vzpomněli. Radost můžete udělat také zvířátkům – třeba ptáčkům krmením nebo svému hafanovi procházkou.
  • Buďte přejícní. Není vhodné závidět v tento den své ratolesti, že má kluka/holku, zatímco vy chlapa nemáte. Rovněž vám nebude příliš ku prospěchu, když své kolegyni vyškrábete oči, protože ačkoli je hloupá, líná a tuctově atraktivní, má tři ctitele. Z toho jednoho svobodného otce tří dětí, druhého milionáře s exekucí a třetího pohledného svalovce s tělem i mozkem prošpikovaným steroidy.
  • Domluvte se s někým, koho máte rádi. Rodiče, bratr nebo kamarádka s vámi určitě rádi vyrazí na procházku. Nic jiného se v této kovidové době stejně dělat nedá. Navíc spálíte nějakou tu kalorii a vyrobíte si endorfiny, které nebudete muset dolovat pracně z čokolády.
  • Darujte dárek. Obdarujte své blízké dárkem a rozhodně to nemusí být nic drahého. Úplně stačí maličkost, kterou dáte najevo, že mají ve vašem životě své stálé místo.
  • Udělejte si čas na sebe. Neděle vám k tomu přímo nahrává. Naplánujte si alespoň jednu aktivitu, kterou děláte rádi, na kterou ale normálně nemáte příliš času (čtení, výtvor nového účesu či rozebírání auta) a rozhodně si nedělejte výčitky kvůli promarněnému času.
  • Obdarujte se. Je důležité mít rád sám sebe, proto si dopřejte také nějakou drobnost pro vlastní radost. Se sebeláskou a dárky pro svou maličkost to však nepřehánějte, abyste pak zbytek února nemuseli držet nedobrovolnou hladovku.

Tak tedy pohodovému Valentýnu zdar!